DIVISION 7

For Registerd Players ~ Click Here

Highest Leg Table

Results 3rd September  2015

ADMIRAL HOLLAND

2

V

1

BELL ‘B’ BANBURY

9 ~ 12 ~ 8

 

 

 

8 ~ 10 ~ 12

BELL ‘B’ ADDERBURY

3

V

0

BELL GT BOURTON

14 ~ 8 ~ 11

 

 

 

11 ~ 7 ~ 6

HARDWICK SC

0

V

3

UNICORN ‘A’

9 ~ 10 ~ 14

 

 

 

11 ~ 11 ~ 16

BYE

 

V

 

CHANDLERS ARMS

 

 

 

 

 

GREATWORTH SC ‘A’

 

V

 

BYE

 

 

 

 

 

TEAM CONTACTS ~ For registerd players names click on team name below

BELL ‘A’ Banbury ~ Tel: 01295 253169 ~ Captain Samantha Allen

CHANDLERS ARMS Epwell ~ Tel: 01295 780153 ~ Captain Dave Pounds

UNICORN ‘A’ Deddington ~ Tel : 01869 338838 ~ Captain Johnny Parke

BELL Great Bourton ~ Tel: 01295 750504 ~ Captain Tammy Cronin

ADMIRAL HOLLAND Banbury ~ Tel: 01295 256817 ~ Captain Mark Parry

GREATWORTH SC ‘A’ ~ Tel: 01295 711547 ~ Captain Doug Revitt

HARDWICK SC Banbury ~ Tel: 07817 729467 ~ Captai Adam Daley

BELL ‘B’ Adderbury ~ Tel: 01295 810338 ~ Captain Chris Shallis

BELL ‘A’ BANBURY
 
BEN ALLEN
LEE ALLEN
CHRIS MARSDEN
ROSS GILKES
TREVOR MARSDEN
DARREN HARRIS
CRAIG NIXON
GEORGE OAKLEY
CHRIS YOUNG
TONY PLUMBRIDGE
SEAN MARRON
RYAN MARSDEN
CRAIG WHITE
CLAIRE PLUMBRIDGE
ADAM CAMP
SAMANTHA ALLEN ©
MICHAEL HAWKINS
LIAM HAWKINS
LEO BEALES
JULES PEARCE
JAMIE REED
CALLUM BRYANT
FRED BOYD
DANNY PALACE
SCOTT READING
ROB STIRLING
BRIAN BOWDEN
SARAH
LORRIANE ALLEN
 
CHANDLERS ARMS EPWELL
 
BRIAN TUSTAIN
DAVE POUNDS ©
KEVIN LEWIS
MATTHEW LUCAS
PAUL FORREST
PAUL NEAL
JULIA NEAL
TOM COLEMAN
BOB MAHONEY
ANNA PEARCE
PETER GOLDING
ROB PETERS
NIGEL PRICKETT
JULIA HOLLOWAY
OLIVIA LUCAS-ULYAT
LISA PRICKETT
ANDY PAGE
JESS BAILEY
ASSUMPTA GOLDING
GEMMA PEARCE
NIGEL VOCE
JONTY JACKSON
MARTIN NORRINGTON
NICK KEEN
CHRIS BAKER
KERRY HARDING
CONWAY FREEMAN
DAVID REYNOLDS
SANDRA
GARY WALKER
NIGEL TUSTAIN
 
UNICORN ‘A’ DEDDINGTON
 
ANDY SHEPHERD
JIM TUBURFIELD
AMY RYAN
JOHNNY PARKE ©
CHRIS ROSE
ROBERT PRESTON
JACQUI NICHOLLS
PHIL HINKSON
ANDY PARKE
OLLIE BYCROFT
DUNCAN FARIMOND
ALEX MOSS
LOUISE RODE
RICHARD WATERMAN
CHRIS O’HANLON
DAIRE DOWLING
ANDY ODDY
CHRIS BREWSTER
CAROL BEAUMONT
HENRY BAINBRIDGE
PETER CUTRESS
WESLEY CARNET
DAVE KEY
NEIL SKINNER
DAN OWEN
CRAIG MILNER
TIM SYDENHAM
NEIL ROBINSON
CHRIS ROWE
GUS WATT
JAMES PRIVETT
JASON KOMODIKIS
ROB WATERMAN
BRYAN CLARKE
 
BELL GREAT BOURTON
 
MARK COLEMAN
MATT BALDWIN
JOHN MORRISON
JIM COLEMAN
JAMES COLEMAN
KEITH SHEPPARD
TONY CRONIN
ANDY TAYLOR
NEIL HARDY
STEVE LIVITCH
ANDREW EVANS
TARA COOTS-WILLIAMS
DAN JEFFERIES
TAMMY CRONIN ©
PHIL DUNN
KAREN EVANS
MICK PRITCHARD
KATE DRUMMOND
OSCAR CRONIN
CHARLOTTE EVANS
DEBBIE COLEMAN
DOREEN COLEMAN
ANNA HARDY
JAMES GREEN
MIKE PRITCHETT
GEOFF JENNINGS
OLIVER FRANCIS
NINA FORD
ZOE BALDWIN
PAUL HUME
 
ADMIRAL HOLLAND BANBURY
 
MARK PARRY ©
NEIL JONES
DAVID KENNEDY
STEVE PARRY
STEVE DAY
TERRY GRIMES
KATIE OLIVER
SHAUN TOWNSEND
PAUL BAKER
DEREK McDOWELL
SHIRLEY BLEECH
ERIC CROSS
DAVE CUNLIFFE
FRANK GABBIDAN
JOHN TRILTON
HAROLD TOWNSEND
ANITA PARRY
KEVIN JARVIS
DONNA HUNTINGTON
KIRK WINCOT
PHIL DRUCE
KENNY WINGROVE
MASSIMO LANZAFAME
CHRISTIAN LANZAFAME
 
GREATWORTH SC ‘A
 
DOUG REVITT ©
NIGEL LAKE
CRAIG KHUN
ANDY CLEAVER
ROGER DAVIS
IAN WALKER
DAVID LAKE
TREVOR REVITT
GARY LAKE
HARVEY LAKE
CLARISSA REVITT
JOHN WARD
LESLEY REVITT
COLIN ROUSE
TERYY JORDAN
TIM ASHFORD
ASHLEY INGLESTON
MELISSA SWAIN
PALPH ALLEN
BECKY WOOD
 
HARDWICK SC BANBURY
 
GARY MARSHALL
ADAM DALEY ©
TONY LOMAS
DANNY COCKLE
HARRY MITCHELL
LAWRENCE MARSHALL
JILL MARSHALL
LYNDA LODGE
JOHN JAKES
DAVE SLATER
LEE ASHBY
BILLY SIMMINGTON
PAULINE COCKLE
MARY LOMAS
MATT ALLCROFT
PHILIP BETTS
RACHEAL SMITH
STEPHANIE CRAWFORD
STEVE BURTON
 
BELL ‘B’ ADDERBURY
 
MICK BOFFIN
CHRIS SHALLIS ©
JIM NAPPER
SANDRA SHALLIS
JULIAN BUTLER
STEFFEN SMITH
MARK JONES
DAVID HALL
ANDY MILLARD
JASON WALKER
JULIAN GLOVER
LAURA BOFFIN
KARL SULLIVAN
EMMA RAVEN
SUZANNE BOFFIN
PAUL SMITHIES
CHRIS SMITHIES
HILARY GASPER
TOM MAY
 

Fixture List 2015

RESULT CARD NOT RECEIVED

23rd JULY ~ UNICORN ‘A’  V  ADMIRAL HOLLAND

TEAM

HIGHEST LEG

CHANDLERS ARMS EPWELL

21

HARDWICK SC BANBURY

21

BELL GREAT BOURTON

18

GREATWORTH SC 'A'

18

BELL 'B' ADDERBURY

17

BELL 'A' BANBURY

17

UNICORN 'A' DEDDINGTON

15

ADMIRAL HOLLAND

14

TEAM

Pld

F

A

DOLLS

Pts

GREATWORTH SC 'A'

14

34

8

539

34

CHANDLERS ARMS EPWELL

14

31

11

528

31

HARDWICK SC BANBURY

14

29

13

538

29

BELL 'B' ADDERBURY

14

17

25

382

17

BELL 'A' BANBURY

13

14

25

358

14

BELL GREAT BOURTON

14

14

28

357

14

UNICORN 'A' DEDDINGTON

13

13

26

388

13

ADMIRAL HOLLAND

14

11

28

279

11

BYE

 

 

 

 

 

BYE

 

 

 

 

 

Website Design Software NetObjects Fusion

BANBURY & DISTRICT AUNT SALLY LEAGUE

DOLL STICKS & LEAVES

Sponsored By Hook Norton Brewery

Email : banburyasl@yahoo.co.uk

©Banbury & District Aunt Sally League 2015

Updated : 12th September 2015

images
LADIES & CAPTAINS CUP
WILL BE HELD ON THURSDAY 17th SEPTEMBER AT GF CLUB BANBURY  AT 8.00PM
 FINALS & PRESENTATION NIGHT
 FRIDAY 25th SEPTEMBER AT GF CLUB BANBURY 7.30pm START
ORDER OF PLAY TROPHY WINNERS ~ Click Here